Около 2500 със заявка за кандидат-студентски изпити в Икономическия

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
13:54 / 29.06.2010
452
Бивши и настоящи студенти от
Икономически университет:
виж още
Намерете бивши съученици, състуденти, колеги и стари приятели! Регистрирайте се или влезте в профила си.
Около 2500 души са подали документи за явяване на изпит в Икономически университет-Варна седмица след началото на срока, заяви проф. Калю Донев, ректор на висшето учебно заведение. Той допълни, че през миналата година общият брой на кандидатите е бил около 9000.

На провелите се предварителни изпити кандидат-студентите са направили най-добро представяне на изпита по география. От цялата предварителна изпитна програма преобладаващи са шестиците, каза още проф. Донев. Те са около 13-15 %, а двойките са около 8-10 %.

Трудно може да бъде определен по общо максимален и минимален бал през миналата година, защото специалностите и формите на обучение са много различни, каза още ректорът. В класирането за задочно обучение по финанси са участвали кандидат-студенти с максималния възможен бал.

Сред най-желаните специалности през миналата година са били счетоводство и контрол, финанси и маркетинг, посочи Донев.

Срокът за подаване на документи изтича на 7-ми юли, а първият от редовните изпити е на 12-ти.

Източник: Дарик


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Опасно време: Варна е предупредена за утре
НАП с важна информация за дирекцията си във Варна
Както Varna24.bg предвиди: Местният парламент във Варна е недовол...
Зам-кмет на Варна участва в градски еко-фестивал под надслов "Все...
Тази важна професия празнува във Варна
Варненски съд отсече: 7 години затвор за мъж, отвлякъл партньорка...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).