Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Осъдиха управител на фирма за климатици от Варна, спестил от данъци много пари
Автор: Екип Varna24.bg 15:39 / 02.10.2018Коментари (1)16328
©
Окръжната прокуратура във Варна постигна днес осъдителна присъда за управителя и съдружник в дружество с ограничена отговорност "Чернев клима“ /сега "Нико клима“ ЕООД/  Георги Ч. При условията на съкратено съдебно производство подсъдимият получи наказание лишаване от свобода за срок 1 година, чието изтърпяване Варненският окръжен съд отложи с 3-годишен изпитателен срок. Съдът уважи и гражданския иск от ТД на НАП в размер на 187 142 лева.

41-годишният подсъдим избегнал установяването и плащането на данъчни задължения в особено големи размери – 187 142 лева. Престъплението по член 255, ал. 3, във връзка с ал. 1, т. 2 и 7 от Наказателния кодекс е извършено от Георги Ч. като продължавано деяние чрез потвърждаване на неистина в подадени данъчни декларации за 13 отчетни периода. Така управителят на дружеството успял да приспадне неследващ се данъчен кредит.  

Той декларирал доставки, каквито не били извършвани в дружеството. Престъпната схема с цел приспадане на неследващото се ДДС започнала през май 2009 год. и продължила да се прилага в дружеството до 2011 год. с фиктивни доставки от различни фирми.  

Присъдата на Варненския окръжен съд подлежи на обжалване пред Апелативния съд.








Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 12.10.2018 г.
0
 
 
Честито ! Има възмездие! Този "Шеф" на толкова хора има да дава ,че затворът ще му е уютно място , за да не го безпокоят .
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Кабинетът "Желязков"
51-ото Народно събрание
Телефоните в България пропищяха - сигнал от президента
България в еврозоната
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а (101) 29%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а (27) 8%
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а (43) 12%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а (183) 52%

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: