Петна в морето пред Варна вдигнаха институции на крак

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
13:13 / 31.05.2025
1570
Вчера служители на Басейнова дирекция "Черноморски район" извършиха проверка по сигнал за замърсяване във водите в района на трета и четвърта буна във Варна, съобщиха от там.

При извършеният обход не са открити брегови източници на замърсяване. По повърхността на водата се наблюдава лека опалесценция, но същата не се дължи  на замърсяване с нефт и мазут.

Вероятната причина за замърсяването е нерегламентирано изпускане на миячни води от плавателен съд. Резултатите от изследванията ще бъдат публикувани своевременно.

В проверката взеха участие представители на ИАМА, Гранична полиция и РИОСВ.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Варна:
Легендарният "Ориент експрес" пристига във Варна
Варненец се претрепа с тротинетка в Приморско
Във Варна родители на ученици от първи до трети клас протестираха...
Богата програма очаква малчуганите на Варна днес по случай 1 юни
Центърът на Варна - и днес блокиран
Недоволството срещу строителството на конгресен център в Морската...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).