Прокуратурата във Варна задържа дилъра Йордан, държал 18 кучета за боеве

Автор: Пламена Николова
Коментари (0)
14:22 / 04.04.2020
3905
Окръжната прокуратура във Варна привлече към наказателна отговорност 46-годишния Йордан К. и го задържа до 72 часа, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура във Варна. 

Обвиняемият бил задържан от полицейски служители на ОД на МВР на 3 април тази година. На служителите им направило впечатление, че по време на ограниченията във връзка с извънредното положение Йордан е изключително активен. След като бил наблюдаван, било установено, че активността му е свързана с разпространение на високорискови наркотични вещества.  

При извършване на личен обиск на Йордан К., претърсване на автомобила му и на имот, свързан с него, са били намерени наркотици – близо 3 грама кокаин.

Окръжната прокуратура във Варна му е повдигнала обвинение за престъпление по член 354а, ал. 2 от НК, извършено в условията на опасен рецидив. Йордан К. е осъждан неколкократно, включително и за държане на високорискови наркотични вещества.

Прокуратурата ще поиска от Варненския окръжен съд да му определи най-тежката мярка за процесуална принуда – задържане под стража.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Задържаха във Варна украинка, управлявала камион с 1,62 промила а...
Цените на жилищата във Варна не спират да растат, ето каква е при...
Министър Томислав Дончев: Над 46 милиона лева са инвестирани в "А...
Проблем: Затварят улици във Варна днес
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
"Възраждане" с жест към възрастните хора във Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).