С няколко концерта отбелязваме годишнината от Съединението

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:40 / 02.09.2010
1506
С няколко концерта ще бъде отбелязана 125-ата годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Честванията ще започнат в 10:30 на паметната плоча на княз Александър Батенберг на площад Независимост с възпоменание за 6 септември 1885. Оттам в 11 часа ще тръгне шествие по бул. Мария Луиза до паметника на загиналите в Сръбско-българската война. На мястото ще бъде отслужена заупокойна молитва с полагане на венци с военен ритуал.

В 11:30 на сцена Раковина в Морската ще се състои областният фолклорен празник Песни на брега. В 16:30 отново на същата сцена е празничния концерт на колективи при дома на културата на слепите - Варна. В 19 часа на площад Антон Новак - входа на Морската градина ще се състои концертът на представителния духов оркестър на Военноморските сили с диригент кап. III р. Мирослав Трифонов.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
НАП с важна информация за дирекцията си във Варна
Както Varna24.bg предвиди: Местният парламент във Варна е недовол...
Зам-кмет на Варна участва в градски еко-фестивал под надслов "Все...
Тази важна професия празнува във Варна
Варненски съд отсече: 7 години затвор за мъж, отвлякъл партньорка...
Любим учител от Варна е вицешампион в най-голямото куиз състезани...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).