Ще има ли небостъргачи във Варна в близко бъдеще?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (5)
15:20 / 13.07.2023
6560
Към настоящия момент няма внесени инвестиционни проекти за одобряване и разрешаване строителството на небостъргачи както до Окръжна болница, така и в район "Аспарухово" и в други части на територията на Варна. Това каза главният архитект Стоян Петков. Той обясни, че всички градоустройствени разработки се разглеждат от Експертния съвет по устройство на територията и по закон, когато има и необходимост и се засягат други заинтересовани, проектите могат да бъдат подложени на обществена дискусия. Петков разсея и слуховете за поява на висока сграда срещу хотел Черно море. По думите му през последната година и половина не е депозирано подобно инвестиционно намерение.

Новият екип на главния архитект на Варна Стоян Петков работи по цялостно силуетно оформление и цялостна градоустройствена разработка, които да определят посоката на развитие на морската столица. Това съобщи за Радио Варна той. 

Предвижда се да бъде организирано обществено обсъждане относно промени в Общия устройствен план. Целта е да може да се определи в кои зони може да има балансирано строителство и в кои трябва да бъде занижено заради спецификата на теренните условия, обясни главният архитект.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Варна:
Палестина обвини Израел, че е открил огън по делегация на европей...
Журналист за местната власт във Варна: В момента е някаква Сталин...
България привлича частен инвеститор, който да развива пристанищни...
Собственик на хотели по Черноморието: Престанахме да наемаме рабо...
Не спират: Варна - на трето място по нови строежи в страната
Кметът на Варна показа новороденото си дете


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).