Oблачността от запад ще се увеличи. Отначало в южните райони, а до края на деня и над останалата част от Източна България ще завали сняг.
По Черноморието, на места валежът временно ще е от дъжд и сняг. Ще има и условия за заледявания. Вятърът ще се ориентира от североизток и ще се усили. Сутринта температурите ще са между минус 9 и минус 4. Максимални температури минус 2 до плюс 3 градуса. Температура на морската вода 7-10 градуса. Вълнение на морето 2-3 бала, следобед 3-4 бала.
Във Варна най-високата температура на днешния ден /19.0 градуса/ е измерена през 1999 година, а най-ниска /-10.0 градуса/ през 1997.
Изгледи за периода ПЕТЪК-НЕДЕЛЯ:
В петък валежите ще спират и облачността ще се разкъса. Вятърът постепенно ще се ориентира от северозапад и ще отслабне. Минимални температури ще са минус 6 до минус 1 градуса, а максималните от минус 2 до 3.
В събота отново ще се заоблачи и ще завали дъжд и сняг. Вятърът ще е предимно южен слаб до умерен, но постепенно ще се усилва. Минималните температури са минус 5-0 градуса, максималните ще се повишат с 2-3 градуса.
В неделя валежите ще спрат и облачността ще се разкъса. Ще духа слаб до умерен западен вятър. Минималните ще са от минус 6 до минус 1, а максималните от минус 1 до плюс 4 градуса
Източник: в. "Народно дело"