Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Социални работници защитиха шефа си от уволнение
Автор: Екип Varna24.bg 17:04 / 01.12.2015Коментари (0)1278
© Черно море
Служители в една от социалните къщички във варненския квартал "Владислав Варненчик" изразиха с протест несъгласието си с уволнението на ръководителката на Центъра за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания Росица Харизанова. Петима - шестима души се оплакаха, че отново трябвало да подпишат срочни трудови договори, независимо от 9-те месеца стаж в проекта и изкараното обучение.

Директорът на Комплекса за социални услуги за деца и младежи Диана Дянкова (на снимката) действително е освободила Харизанова, но за пропуски в работата по време на изпитателния срок в договора в рамките на проекта.

"Преценили сме, че качеството на грижата към децата е занижено. Имаме и жалби от служители и установен случай за неглижиране на дете. За което е поискано обяснение и тя го е дала, но не искам да коментирам", изтъкна Диана Дянкова.

Преди това служители обаче коментираха, че Харизанова е "страхотен човек и ръководител, винаги може да ти влезе в положението и да помогне".

"Изготвили сме постоянни трудови договори за служителите. Те влизат в сила от 1 ноември, хората са регистрирани в НАП и няма да бъдат освободени. Чакам да бъдат подписани. Голяма част от служителите, които на 31 октомври приключиха проекта, от 1 ноември трябваше да бъдат назначени на постоянни трудови договори към Комплекса за социални услуги за деца и младежи. Налагаше се трудовите им книжки да бъдат приключени, да се преизчисли трудовият стаж. Много служители вече са подписали - в Тополи, в "Изгрев" и тук. Лично съм информирала колегите, че ще имат такива договори", уточни Диана Дянкова.

Очевидно неколцината протестиращи служители не знаеха, че имат нови договори, защото заплашиха с напускане, ако отново им предложат срочни (за 6 месеца) договори.

Работата с децата с увреждания в Центъра е тежка и отговорна, оплакаха се служителите. Те посочиха, че основните им заплати са в диапазона 400 - 430 лв. А щатът за детегледачки недостига, но според Диана Дянкова за къщичките във "Владиславово" този персонал ще бъде допълнен до 19 души.

Източник: Черно море









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: