Събират средства за лечението на 6-годишния Павел от Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (9)
09:11 / 24.09.2015
8832
8 милиона лева за лечението на деца - толкова е отпуснала държавата от началото на годината. От Фонда за лечение на деца са одобрили средства за над 900 болни българчета от началото на годината. От началото на годината във фонда са постъпили над 1000 заявления за подпомагане на лечението на деца в България и чужбина. От тях около 17% не са одобрени, съобщиха в предаването "Здравей, България“ по Нова телевизия.

Решението дали ще се отпусне финансиране, или не отнема около месец. При спешни случаи може да отнеме и само няколко дни. Някои семейства обаче не вярват в системата, но разчитат на хората. Сред тях е това на 6-годишно момче с рядка форма на тумор на гръбначния стълб.

До скоро Павел бил здраво и весело дете, а най-голямата му страст е математиката. Изведнъж обаче детето се обездвижва и се влошава с всеки час. Помага му любимата енциклопедия.

За да има време да разкрие тайните за света обаче Павел спешно трябва да се лекува. Най-голяма надежда на родителите дава израелска клиника, но са нужни 100 000 долара. Вече са в ход няколко благотворителни кампании в помощ на детето.

Бивши и настоящи възпитаници на социалните домове "Княгиня Надежда", "Гаврош" и СУПЦ във Варна също подкрепят инициативата и събират средства, за да помогнат на Павел да има щастлив живот и да бъде здрав като всяко дете. Инициаторите призовават всички за подкрепа и съпричастност към болката на Павел и близките му. Днес в социалните заведения е направена организация и се събират пари, които в края на деня ще се предадат на бащата на малкия Павел.

За всички, които искат и могат да помогнат със средства:

Мирослав Петров Гуцало/Miroslav Petrov Gutsalo
Сметка в лева: BG61UBBS80022038685020
Сметка в евро: BG52UBBS80021434746110
Банка ОББ / United Bulgarian Bank
BIC: UBBSBGSF
Рaypal: albena_gv@yahoo.com
Телефон за връзка: 0889 525595 - Мирослав Гуцало

Виж коментарите (9)

Още по темата (7):
21.10.2015 Близки на Павчо твърдят, че малчуганът е по-добре след завръщането си от
Израел
15.10.2015 Бабата на Павчо: Не мога да разбера лекарите, които се превърнаха в
търговци
14.10.2015 Български медик, работещ във Франция, даде надежда за Павчо
13.10.2015 Няма лечение за 6-годишния Павел от Варна
28.09.2015 Благотворителен базар събра 3000 лева за Павчо
25.09.2015 Павел заминава за лечение в Израел
Още новини от Новини от Варна:
Палестина обвини Израел, че е открил огън по делегация на европей...
Журналист за местната власт във Варна: В момента е някаква Сталин...
България привлича частен инвеститор, който да развива пристанищни...
Собственик на хотели по Черноморието: Престанахме да наемаме рабо...
Не спират: Варна - на трето място по нови строежи в страната
Кметът на Варна показа новороденото си дете


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).