Съд във Варна наказа добричлия

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:32 / 02.04.2025
957
57-годишен добричлия бе осъден на пробация за извършена на бензиностанция в землището на село Кичево кражба на 29 март 2022 г. на чужди движими вещи – чанта със съдържащите се в нея портмоне с валута, документи и мобилен телефон, от владението на украинска бежанка, без нейно съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.

Пострадалата влязла в България през ГКПП Дуранкулак с автобус като бежанец, заедно с малолетното си дете, където ги взел с колата си неин роднина, живущ в Южна България. На път за там спрели на бензиностанция край Кичево, като на закачалка в тоалетната жената забравила дамската си чанта, в която били паспорта й, телефон, портмоне и пари в брой – сумата от 800 долара и 2000 евро. Малко след като потеглили, с друг автомобил на бензиностанцията пристигнали подсъдимият и неговият спътник и се настанили в кафе-зоната. Подсъдимият видял забравената чанта на закачалката, взел я в ръка и се върнал в кафе-зоната, като няколко минути по-късно вместо да я предаде на служителите, я укрил под якето си и отпътували от бензиностанцията. Едва вечерта, когато пострадалата потърсила телефона си да съобщи на близките си в родината за пристигането си в България, се сетила къде е забравила дамската си чанта. По записите от видеокамерите бил установен извършителят.

Подсъдимият 57-годишен мъж е осъждан. За конкретната кражба съдът му наложи наказание от една година пробация, при задължителна регистрация по настоящ адрес с периодичност два пъти седмично и провеждане на срещи с пробационни служители. Той бе осъден да заплати направените по делото разноски. Присъдата подлежи на обжалване или протест в 15-дневен срок пред ВОС.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Варна участва в най-големия благотворителен маратон в света
Столицата отново изпреварва област Варна и заема челното място и ...
Варненец спечели сърцата на всички в квартала
Термометрите ще показват едва 15 градуса във Варна днес
От Транспортна болница във Варна се похвалиха с нов млад лекар! Н...
130 спортисти от 29 държави ще вземат участие в Световната купа п...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).