Третокласниците от "Гео Милев" са добре, всички са у дома

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:37 / 19.06.2015
1031
Снощи от лагер в "Рибарица" предсрочно се завърнаха всички третокласници от училище "Гео Милев" във Варна, научи Varna24.bg.

Групата от 42 деца оредя значително, след като 16 от малчуганите бяха с разстройство и повръщане, симптоми на хранително отравяне или летен вирус. Част от децата бяха настанени в болниците в Ловеч и Тетевен, а едно бе прието в инфекциозно отделение на ловешката болница.

"Имам информация от родителите, че всички деца са добре, вече е на път от Ловеч за Варна и семейството на детето, което лежа в инфекциозно отделение. Все още няма официални резултати от изследванията на санитарната инспекция. Направени са поредица от тестове, включително за салмонела", уточни директорката на училището Йорданка Юнакова.

Тя увери, че не е имало нови случаи на заболели след първоначалния бум, като допусна и възможността някои от децата да са преиграли малко състоянието си поради създалата се всеобща паника.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Стартира важен проект в "Гръцката махала" във Варна
Варна прие Общинската програма за закрила на детето за 2025 г.
Сигнал от жител на "Владислав Варненчик": Треви до метър и ухапва...
Заловиха варненските Бони и Клайд
Мъж сви хранилка за диви животни край Варна
След фалшиво положителен тест за дрога: Катастрофирал на пътя Вар...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).