Варна посреща представители от Центровете за подкрепа за личностно развитие

Автор: Пламена Николова
Коментари (0)
13:08 / 28.01.2020
2569
Центровете за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР) от цялата страна стартират междуинституционално обучение и обмяна на добри практики. Първата среща ще бъде на 5 февруари 2020 г. в Националния дворец на децата, където ще се съберат учителите, които преподават танцово изкуство-класически и модерен балет, спортни танци, народни танци, мажоретни танци.

На 19 и 20 март Варна ще посрещне учителите от театралното изкуство, а  Кърджали учителите по изобразително и приложно изкуство. Столичния център за изкуства, култура и образование “София“ ще отвори врати за учителите от музикалното направление – хорове, вокални групи, фолклорни групи, детски опери на 26 и 27 март т.г.

"Идеята е на едно място да се съберат учители, които да общуват на професионален език, да споделят практически опит, да представят на живо свои възпитаници, които ще демонстрират високото ниво на тяхната подготовка в съответната област“, заяви Монка Николова, председател на Асоциацията на центровете за подкрепа за личностно развитие в България и директор на ЦПЛР – ОДК, гр. Варна.

Всеки един от тези центрове подготвя специална програма, като посочва определени теми, по които присъстващите ще дискутират. Всеки учител от съответното направление ще има възможност да презентира своята работа, да представи най-доброто, най-специфичното , от което другите могат да се учат, да взаимстват, да обогатяват и развиват в своята практика. Няма да липсва и неформалното общуване в приятна обстановка, извън конферентните зали!

 В края на всяка една от тези срещи, учителите ще получат сертификат за преминато междуинституционално обучение и присъдени академични часове.

На по-късен етап Детският комплекс на Монтана ще покани учителите от спортното направление. Предстоят срещи и на учителите по информационни технологии, по литературно творчество и журналистика.

 "Считаме, че началото е поставено. Очакваме да допринесем за по качественото обучение на нашите талантливи деца!“, допълва Монка Николова.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Задържаха във Варна украинка, управлявала камион с 1,62 промила а...
Цените на жилищата във Варна не спират да растат, ето каква е при...
Министър Томислав Дончев: Над 46 милиона лева са инвестирани в "А...
Проблем: Затварят улици във Варна днес
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
"Възраждане" с жест към възрастните хора във Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).