Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Варненци към Общинския съвет: Защо това се гласува два пъти?
Автор: Екип Varna24.bg 11:01 / 07.03.2025Коментари (3)2131
©
Или общински съветници не знаят какво се гласува, или не си вярват, или прозира нещо друго! Това коментират варненци, които спипаха в крачка Общинския съвет във Варна.

Те твърдят, че съвета е гласувал на два пъти едно и също нещо, облечено по различен начин.

В средата на януари общинските съветници Тодор Балабанов, Николай Костадинов и Светлан Златев, сред които и председателя на местния парламент – Христо Димитров, излязоха с предложение да бъдат инвестирани 49 200 000 лева в здравните заведения на територията на Община Варна. Парите ще бъдат вложени за период от 3 години, до края на мандата на това управление.

Средствата са за обновяване на сградния фонд, закупуване на нова апаратура, ремонтни дейности и др. Това е една рамка, която общинските съветници целят да поставят, за да има подобрение в сферата на здравеопазването в морския град. Те са направили и приблизителна сметка, за инвестирането на средствата по години. През тази трябва да бъдат вложени 19 милиона лева, през следващата – 20 милиона, а останалите през 2027 година. Разходите по болнични заведения са въз основа на предложенията на управителите, които най-добре знаят от какво има нужда, обосноваха се общинските съветници. Те дадоха и няколко примери какви са нуждите на здравните заведения.

За ДКЦ 4 ще бъдат инвестирани 3 100 000 лева, за апаратура, асансьор и др. За ДКЦ "Аспарухово“ – 2,2 млн. лева, за рентгенов апарат, за нова здравна служба на "Галата“. 5,8 милиона лева са нужни за ДКЦ 3. За ДКЦ 5 средствата, които ще бъдат вложени през този 3-годишен период, са на стойност 10,8 милиона лева, за ново тяло, саниране на сградата, ЯМР, линейка и др. 12,7 милиона ще бъдат инвестирани в ДКЦ 1. За ДКЦ "Чайка“ – 1,5 милиона, за АГ-болница – 2 милиона, за Окръжна болница – близо един милион, за онкоболницата – 7 милиона, като там е нужен нов линеен ускорител и др.

На края на месеца на заседание на ОбС това предложение бе прието.

На следващото заседание, което се проведе в края на февруари обаче съветниците подкрепиха предложението на общинския съветник Янко Станев за закупуване на нов рентгенов апарат за ДКЦ "Св. Иван Рилски“ в квартал "Аспарухово“. В Бюджет 2025 г. ще бъдат заделени до 380 хиляди лева за покупката на апарата, който е от съществено значение за подобряване на медицинските услуги в района и намаляване на финансовите загуби на лечебното заведение.

Каква е логиката, питат наши читатели, веднъж да се гласува това през януари – но като част от средствата за 3 години до края на мандата, а втори път да се гласува отново, но близо месец по-късно, но за тази година и отделно. Или не си вярват, или има някаква спешност, която не е ясна, или е нещо друго, коментират още нашите читатели.



Още по темата: общо новини по темата: 95
24.04.2025 »
24.04.2025 »
07.04.2025 »
28.03.2025 »
28.03.2025 »
27.03.2025 »
предишна страница [ 1/16 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Айнщайн (ти под мен), да не си малко дете че да те пращат бре? Сам кажи че искаш. Аз как всяка година го правя дори по 2 пъти - искам и готово. Та... у лешпера...:-)))))
Aнонимен
на 07.03.2025 г.
-1
 
 
И никой не ни праща на профилактични прегледи.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Винетки 2025
Природни стихии
Хороскоп за деня
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Закупуване на самолети F-16
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: