Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Варненци с въпрос: Нали не могат да се карат по главната, защо се предлагат тук?
Автор: Димитър Щерев 08:19 / 29.05.2025Коментари (6)1168
©
Защо се предлагат електрически тротинетки на главната във Варна, нали е забранено движението с тях по нея? Този въпрос отправят варненци, които онагледяват питането си със снимка, от която се вижда електрически тротинетки пред паметника на Стефан Караджа.

Припомняме, че в началото на април бяха поставени нови знаци по пешеходната част на бул. "Сливница“, указващи забрана за движение на велосипеди.

От Община Варна обясниха, че те са монтирани след получени множество сигнали от граждани за опасност от възникване на инциденти. Целта им е единствено да предотвратят произшествия заради високата скорост, с която се движат велосипедисти и собственици на ИЕПС (електрически тротинетки).

По пешеходните зони, така или иначе не е позволено карането на велосипеди и тротинетки и техните водачи следва да ги бутат, докато преминават в участъка.

Но тези електрически тротинетки в центъра са като да сложиш будка със сладолед в Морската градина и да забраниш консумацията му, чудят се варненци.

Те питат защо знаци, забраняващи движението на велосипеди, няма от хотел "Черно море“ в посока Драматичния театър. Там също е пешеходна зона, а колелета и електрически тротинетки летят безнаказано, питат читатели на Varna24.bg.








Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 29.05.2025 г.
0
 
 
Няма проблем да има забрани и те да се спазват от всички,но движенито на велосипеди на много места са недомислие,например на централния подлез алеята свършва в нищото на стълбите,ако човек желае да продължи по ул.Преслав трябва да бута велосипеда през центъра,велоалеята която води по ул.Братя Миладинови стига до бул Княз Борис от там няма продължение към Морската градина,в самия край на улицата която граничи с автомобилния подлез има високи бордюри,преди да се въведат забраните трябва да се помисли за алтернативни инжинерни решения,аз и семейство ми сме активни велосипедисти.
Aнонимен
на 29.05.2025 г.
0
 
 
Защото има велоалея и автомобилен път на две крачки
Aнонимен
на 29.05.2025 г.
Aнонимен
на 29.05.2025 г.
0
 
 
Няма ефективен контрол ! Същото както по пътищата-ченгетата липсват или се крият на сянка. Хлапетата си карат по пешеходната зона съвсем спокойно и ако му направиш забележка-налита да на бой и крещи.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Катастрофи във Варна
Рокади в ДПС
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Катастрофи в България
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: