Варненско изкуство в разрухата

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:38 / 15.04.2015
1051
Майсторски графит се появи на последната оцеляла стена от съборена къща на варненския бул. "Приморски". Сградата, известна като Къщата на турския консул, някога беше паметник на архитектурата. След като години беше изоставена и после превърната в убежище на клошари, постройката от началото на ХХ век пострада сериозно от пожар. Наскоро тя беше и унищожена, защото реставрацията й беше практически невъзможна.

Разрушаването на Къщата на турския консул явно е вдъхновило авторите на графити във Варна, които са изрисували единствения здрав зид на бившия архитектурен паметник. Симпатични животинки, подобни на анимационни герои, са нарисувани като строителни работници, които къртят стената с видим ентусиазъм. Може би посланието на уличните художници е, че понякога и разрухата може да предизвика положителни емоции, но всъщност всеки сам има право да тълкува рисунката.

Източник: "Народно дело"


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
130 спортисти от 29 държави ще вземат участие в Световната купа п...
Стартира важен проект в "Гръцката махала" във Варна
Варна прие Общинската програма за закрила на детето за 2025 г.
Сигнал от жител на "Владислав Варненчик": Треви до метър и ухапва...
Заловиха варненските Бони и Клайд
Мъж сви хранилка за диви животни край Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).