"Ведомости": Русия и Италия не успяха да поделят "Южен поток"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:52 / 04.12.2009
2429
Посещението на руския президент Дмитрий Медведев в Италия приключи с подписването на 18 споразумения и договори, коментира в. „Ведомости". Но един от принципните въпроси - дяловото участие в проекта „Южен поток" - не бе разрешен.

Споразумението за присъединяването на френската компания ЕДФ в проекта на „Газпром" и италианската „Ени" бе подписано още миналата седмица в хода на визитата на премиера Владимир Путин във Франция. Предполагаше се, че ЕДФ ще получи 10% от съвместното предприятие, което проектира участъка от „Южен поток" в Черно море. Сега то принадлежи на „Газпром" и „Ени" на паритетна основа, като влизането на ЕДФ трябва да намали дела на италианците на 40%, но до окончателно споразумение не се стигна. Вчера председателят на управителния съвет на „Газпром" Алексей Милер заяви, че делът на ЕДФ може да надвиши 10% - преговорите продължават.

Това е сложен по структура проект, които изисква множество съгласувания, отбелязва директорът на East European Gas Analysis Михаил Корчемкин. „В интерес на италианската компания е рискът да бъде споделен, а това означава да се намали дела", коментира той.

Източник: Агенция "Фокус"


Виж коментарите (0)

Още по темата (277):
17.12.2024 Виктор Орбан пристига у нас
15.03.2022 Вучич: България трябва първо да попита Сърбия, ако ще спира руския газ
14.01.2021 Внасяме 225 млн.куб.м. азерски газ по стария газопровод от Гърция
02.01.2021 "Газпром": "Турски поток“ е съвременен, ефективен и сигурен газопровод
01.01.2021 Борисов: България е с най-ниския дефицит в Европа
31.12.2020 Вече получаваме природен газ от Азербайджан
Още новини от Новини от Варна:
НАП с важна информация за дирекцията си във Варна
Както Varna24.bg предвиди: Местният парламент във Варна е недовол...
Зам-кмет на Варна участва в градски еко-фестивал под надслов "Все...
Тази важна професия празнува във Варна
Варненски съд отсече: 7 години затвор за мъж, отвлякъл партньорка...
Любим учител от Варна е вицешампион в най-голямото куиз състезани...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).