Въпреки поверията за Илинден, и днес плажът бе пълен с хора

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
17:32 / 02.08.2010
1257
Втори август е денят, в който морето е най-опасно, това обаче не е пречка стотици варненци и гости на града да използват високите температури, за да се къпят в морето. По стар стил православната църква на този ден чества житието на старозаветния пророк Свети Илия. За съжаление именно на Илинден почти всяка година има най-много пострадали и удавени в морето. Учените Според специалистите по океанография, това не е свързано с някакво суеверие, а се дължи на така нареченото "мъртво вълнение". То се появява в началото на август и се дължи на студен северен вятър, който влияе върху водни басейни като реки и морета. Все пак опитните моряци съветват на този ден да се избягва да се влиза в морето, за всеки случай.

Лошо впечатление прави, че плажуващите не се съобразяват със съветите и забележките на спасителите на морето и пренебрегват всичко което казват. Рядко варненци и гости на града обръщат внимание на цвета на флага, което е и една от основните причини за много инциденти в морето. Именно за това спасители и медицински лица съветват хората да бъдат внимателни, като влизат в морето, тъй като могат да изпадат в тежка ситуация.

Източник: Агенция "Фокус"


Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Варна:
НАП с важна информация за дирекцията си във Варна
Както Varna24.bg предвиди: Местният парламент във Варна е недовол...
Зам-кмет на Варна участва в градски еко-фестивал под надслов "Все...
Тази важна професия празнува във Варна
Варненски съд отсече: 7 години затвор за мъж, отвлякъл партньорка...
Любим учител от Варна е вицешампион в най-голямото куиз състезани...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).