Започва ремонт на Кризисния център за деца и Приюта за бездомни

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:18 / 24.09.2019
1519
Община Варна започва реализирането на още един социален проект, който включва ремонт и оборудване на двата блока, в които в момента се помещава Приютът за временно настаняване на бездомни и социално слаби лица и Кризисният център за деца. Управляващия орган на ОП "Региони в растеж“ 2014-2020 вече е одобрил за финансиране предложението "Подобряване на социалната инфраструктура в гр.Варна“, който е част от инвестиционната програма на общината, съобщават от дирекция "Европейски и национални оперативни програми“.

Проектът е на стойност 3,3 млн. лв., от които безвъзмездна финансова помощ в размер на 2,8 млн. лв., а останалите средства са собствен принос. Основната цел е подобряване на условията за предоставяне на социалните услуги за потребителите. Предвижда се основен ремонт на сградата, подобряване на енергийните характеристики, осигуряване на достъпна архитектурна среда. Модернизираният обект ще даде възможност за прилагане на съвременни подходи в работата с целевите групи. Повлияни от резултатите от проекта ще бъдат деца от семейства с домашно насилие или изоставяне, деца отпаднали от образователната система, деца с дефицити, бездомни и социално слаби лица и др. До момента по проекта са обявени тръжните процедури за избор на изпълнители на инженеринга и на строителния надзор.

Това е поредният социален проект, който Община Варна реализира с европейско финансиране. Другите са - изграждане на Център за грижа за лица с различни форми на деменция, както и на Дневен център за подкрепа на лица с деменция и техните семейства. Разкрит ще бъде и Дневен център за лица с множествени увреждания. Подписан е и договор за патронажна грижа за 495 лица социална здравна интегрирана услуга.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Кметът на Варна се похвали: От днес вече работи и ще помага на до...
Палестина обвини Израел, че е открил огън по делегация на европей...
Журналист за местната власт във Варна: В момента е някаква Сталин...
България привлича частен инвеститор, който да развива пристанищни...
Собственик на хотели по Черноморието: Престанахме да наемаме рабо...
Не спират: Варна - на трето място по нови строежи в страната


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).