Спортните новини: Днес (3) | Вчера (7)
Браво! Пиронкова стартира мощно на "Ролан Гарос"
Автор: Стойчо Генов 15:29 / 28.09.2020Коментари (1)1401
©
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова стартира убедително в турнира от Големия шлем - "Ролан Гарос". Чаровната пловдивчанка преодоля в първия кръг бившата №9 в света Андреа Петкович (Германия) с 6:3, 6:3. Двубоят във френската столица Париж започна със закъснение заради падналия дъжд и продължи само час и 10 минути.

Петкович нямаше официален мач от 11 месеца насам заради контузия в коляното. За нашето момиче пък това бе втори турнир след 3-годишна пауза заради майчинство. При завръщането си на корта Цвети стигна до четвъртфиналите на US Open.

Сега Пиронкова започна уверено мача и след два бързи пробива поведе с 3:0. Германката направи опит да се върне с два поредни гейма. След това, типично за женския тенис, последва нова размяна на пробиви, за да се стигне до крайното 6:3 след 38 минути игра.

Вторият сет вървеше точка за точка до шестия гейм, когато Цвети проби съперничката си, а след това затвърди пробива с 5:2. Това съвсем сломи съпротивата на германката и мачът бе затворен при 6:3 в полза на Пиронкона.

В следващия кръг пловдивчанката по всяка вероятност ще се изправи срещи Серина Уилямс, която спря победния й ход в Ню Йорк преди 3 седмици.