Дербито на Варна в Елитната група U17 занърши без победител

Автор: Стойчо Генов
18:44 / 03.10.2020
2385
Черно море завърши 1:1 като гост на Спартак във Варненското дерби от 10-ия кръг на Елитната група до 17 години. Срещата се игра на стадиона на Националната спортна база “Спортпалас". И двете попадения паднаха през първата част.

Спартак откри резултата след добро центриране отдясно в наказателното поле, а Теодор Славов с глава реализира за 1:0. Малко след това “моряците" можеха да изравнят, след като Вилиан Момчилов с глава нацели напречната греда.

В 32-рата минута Жечко Йорданов изравни, а до края на първата част нови опасности пред двете врати нямаше.

След почивката Симеон Николов стреля с глава след корнер, но не успя да реализира. Черно море имаше претенции за дузпа за фаул срещу Марин Петков, но главният рефер на двубоя не отсъди нарушение.

Така двата тима си разделиха по една точка.

В следващия кръг Черно море приема тима на Арда Кърджали. Срещата е на 11 октомври, неделя от 10 часа.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев, Серги Кешкерян, Константин Веселинов, Жечко Йорданов, Марин Петков, Валентин Касабов, Павел Петров, Симеон Николов, Велиан Момчилов, Берк Бейхан, Радослав Петров (Стефан Димов, Никола Атанасова, Делян Илиев, Николай Трифонов, Алекс Костов).