Мощен Григор Димитров елиминира Хачанов на старта във Виена

Автор: Стойчо Генов
16:41 / 27.10.2020
829
Григор Димитров се класира за втория кръг в изключително силния турнир от категория ATP 500 във Виена. Най-добрият български тенисист елиминира руснака Карен Хачанов със 7:6 (6), 6:3.

Мачът бе първи между двамата тенисисти в досегашните им кариери и продължи само 85 минути.

В първия сет Качанов, който е №18 в световната ранглиста, първи стигна до пробив и дори поведе с 3:1, но Димитров бързо изравни резултата. Стигна се до решителен тайбрек, в който имаше сериозен обрат. Григор дръпна с 3:0, но Хачанов успя да стигне до 5:3 в своя полза. Последваха обаче няколко стабилни изяви на българския тенисист, който при втория си сетбол спечели тайбрека с 8:6.

Вторият сет стартира с ранен пробив за Димитров, което може би доведе до срив в играта на съперника му. Нашето момче поведе с 5:1 и сервираше за мача, когато руснакът върна единия пробив. В крайна сметка Гришо приключи спора при 6:3.

В следващия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между №3 в основната схема Стефанос Циципас (Гърция) и германеца Ян-Ленард Щруф.