Французин спря Гришо в Мелбърн, следващият му мач ще е на Australian Open срещу Чилич
Автор: Стойчо Генов 12:47 / 05.02.2021Коментари (0)1050
©
Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира "Мъри Ривър Оупън" с награден фонд 320 775 долара. Гришо, поставен под номер 2 в основната схема, отстъпи с 5:7, 2:6 от Корентен Муте от Франция. Това беше втори мач на Димитров в рамките на няколко часа. По рано днес най-добрият наш тенисист се наложи с 6:4, 6:7(5), 6:3 над Алексей Попирин от Австралия.

Димитров поведе с 5:2 срещу Муте в първия сет, но загуби следващите пет гейма за 5:7. Във втората част Муте бе значително по свеж и спечели с 6:1.

За достигането си до четвъртфиналите Григор заработи 45 точки за световната ранглиста.

През следващата седмица Димитров започва срещу Марин Чилич участието си на Откритото първенство на Австралия. До момента българинът и хърватинът са играли 6 пъти, като Чилич води с 4:2 победи. За последно те се срещнаха във втория кръг на "Ролан Гарос" 2019, а победител излезе Димитров.

Чилич има спечелени 18 титли в кариерата си сред професионалистите. Той има и трофей от Големия шлем – US Open 2014. Освен това е финалист от Australian Open (2018) и Уимбълдън (2017), като и в двата случая губи от Роджър Федерер. В момента хърватинът е №43 в ранглистата, където рекордното му постижение е като на Григор Димитров - №3.

Победителят от срещата ще играе във втория кръг срещу Алекс Болт (Австралия) или Норберт Гомбос (Словакия).

Първият поставен, когото Григор Димитров (№18 в схемата) може да срещне е Пабло Кареньо Буста (Испания, №15). Дуел между двамата е възможен в третия кръг.