Черно море с пестелива победа срещу Царско село
Автор: Стойчо Генов 08:47 / 16.03.2021Коментари (0)772
©
Черно море записа домакински успех с 1:0 срещу Царско село, в мач от 21-вия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича" във Варна. Единствения гол в мача реализира Стефан Велев през първата част. Варненци бяха по-добрият отбор на терена днес и заслужено спечелиха трите точки.

Черно море започна двубоя с домакински натиск, като съотношението на владеене на топката бе 62% в полза на “моряците". Логично варненци създадоха първото положение в мача. В 9-ата минута Файсел Касми центрира в наказателното поле за Влатко Дробаров, пропусна топката, а тя премина много близо до страничната греда. В 12-ата минута след центриране на Илиан Илиев, топката се удари в тялото на Иван Бандаловски и срещна напречната греда. В 15-ата минута Георги Георгиев се отчете с добро спасяване след удар на Димитър Костадинов.

В 24-ата минута Файсел Касми стреля опасно от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Бандаловски, след което последва добро спасяване с една ръка от Джони Пласид.

В 30-ата минута Черно море поведе в резултата. Родриго Енрике центрира добре за Васил Панайотов, който добре намери топката от въздуха, но Пласид изби. Кълбото попадна в Стефан Велев, който майсторски я насочи в долния десен ъгъл на стража на Царско село за 1:0. В 43-ата минута Зе Гомеш стреля от воле, но ударът му бе блокиран от Джони Пласид.

В даденото от рефера продължение на първото полувреме варненци пропуснаха много чиста ситуация пред вратата на Царско село. След центриране от фаул, Зе Гомеш отправи удар с глава, но Пласид отново направи страхотно спасяване.

През втората част варненци отново бяха по-дейни на терена. В 57-ата минута Даниел Димов върна топката с глава от аут линията, но стражът на гостите успя да пресече подаването. В 70-ата минута Пабло Гарсия опита далечен удар, но неточно.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Стефан Велев, Васил Панайотов, Файсел Касми (27-Леандро Андраде, 46 – Пабло Гарсия) , Илиан Илиев (88-Велислав Василев), Зе Гомеш (80-Исмаил Иса, Родриго Енрике (88-Мартин Дичев).