Черно море Тича не успя да спре Балкан във Варна

Автор: Стойчо Генов
09:45 / 31.03.2021
1372
Балкан показа отлична стрелба от далечна дистанция и след 16 тройки се наложи над Черно море Тича като гост с 99:78. Ботевградчани вкараха 6 от 16-те си тройки само в третата част, която се оказа от решаващо значение за 15-тата победа на отбора в шампионата този сезон.

Домакините бяха без Пламен Алексиев и Михаил Молдов, докато за Балкан отсъстваше Божидар Аврамов. Като титуляр стартира Станимир Маринов, за първи път през сезона в НБЛ.

Седем играчи на гостите завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатни бяха Дарко Балабан с 15, Сияни Чеймбърс с 14 и Крис Минков с 13.

Терънс Томпсън завърши с 19 точки и 14 борби за Черно море, Георги Боянов добави 12 точки, всички реализирани през първото полувреме, а Мартин Стефанов вкара 14.

Балкан ще има тежки два следващи мача в шампионата, като гостува на Рилски спортист на 3 април, и на Левски Лукойл в пряка битка за второто място във временното класиране на 7 април. И двата двубоя ще бъдат излъчени пряко в ефира на Макс Спорт 2.

На 1 април Черно море Тича пък ще гостува на Спартак Плевен в отложен мач от 22 кръг.