Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Спартак Плевен и Черно море Тича си вкараха 201 точки в мач с продължение
Автор: Стойчо Генов 11:57 / 02.04.2021Коментари (0)1505
©
Спартак Плевен и Черно море Тича изиграха много резултатен двубой в Плевен, спечелен от домакините със 103:98 след продължение. Мачът бе от програмата на 22 кръг на НБЛ, но бе отложен заради положителни PCR-тестове в тима на варненци и наложена карантина.

Очаквано, сблъсъкът между два от отборите на дъното в класирането бе много оспорван и равностоен. "Моряците“ показаха страхотен хъс в първите минути и спечелиха първата част с 8 точки разлика. След напълно равностойна втора четвърт, в третата домакините излязоха преобразени и не само успяха да наваксат изоставането си, но и да поведат с малко. В последните минути и секунди на редовното време драмата в зала "Балканстрой“ бе пълна. 4 минути реди края "моряците“ водеха с 4 точки. 53 секунди преди сирената с успешни атаки на Любен Пасков и Тодор Тодоров плевенчани изравниха, но Георги Боянов с тройка изведе Черно море Тича напред. Димитър Маринчешки върна две точки, но Александър Стойков отново възстанови разликата с два успешни фаула. 2 секунди преди края Мартин Стефанов фаулира Маринчешки, който бе точен за 85:85 и прати мача в продължение. В овъртайма плевенчани показаха по-здрави нерви и след отлични прояви на Маринчешки и завърналия се след контузия Николай Маринов спечелиха мача.

Маринчешки игра над 41 минути и завърши с 35 точки. Пасков добави 19 точки и 12 борби. С 14 се включи Ивко Ивков, а с 13 – капитанът Тодор Тодоров.

За варненци Георги Боянов показа, че навлиза във форма, като реализира 24 точки за 37 минути на терена. Лъчезар Димитров изигра силен мач и завърши с 23 точки за близо 42 минути на терена. Терънс Томпсън се включи с 16 точки и 12 борби, а с 15 завърши капитанът Веселин Георгиев. Черно море  бе в Плевен без старши треньора си Галин Стоянов, който все още не се чувства добре след прекарания коронавирус, както и без Александър Милов и Мартин Коцев.

На 4 април Спартак Плевен приема Левски Лукойл, а на 7 април "моряците“ ще посрещнат в зала "Христо Борисов“ Берое в мач от 25 кръг.