Черно море врътна нулево реми с ЦСКА 1948
Автор: Стойчо Генов 21:37 / 16.04.2021Коментари (0)953
Черно море завърши 0:0 при гостуването си на ЦСКА 1948 в мач от 24-ия кръг на efbet Лига, игран на националния стадион “Васил Левски". Въпреки кадровите проблеми в състава на Илиан Илиев, “моряците" имаха своите шансове да си тръгне с победа от тази среща, но пропиля своите положения. Наставникът на варненци не можеше да разчита на контузените Стефан Велев и Илиан Илиев, както и наказаният капитан Даниел Димов.

В 8-ата минута Пабло Гарсия стреля от пряк свободен удар, но топката срещна тялото на футболист от стената. В 26-ата минута Файсел Касми финтира двама играчи на ЦСКА 1948, навлезе в наказателното поле, но ударът му беше спрян от бранител.

В 29-ата минута Родриго центира от корнер в наказателното поле, а Дробаров отправи удар с глава, но топпката се отби в тялото на бранител. Само минута по-късно Родриго Енрике получи пас от Зе Гомеш, нахлу в наказателното поле и остана очи в очи със стража на домакините, но реши да го финтира и си пусна топката доста напред и тя излезе в аут.

В 42-ата минута ЦСКА за първи път застраши вратата на Георги Георгиев. Серкан Юсеин от чиста голова позиция стреля с глава, но прати топката в аут след отличен пас на Шопов.

В 67-ата минута Пабло Гарсия отправи техничен удар от разтояние, но топката нацели напречната греда. В 83-ата минута отово той опита далечен изстрел, но отново не намери целта. Пабло Гарсия продължи да притеснява вратаря на домакините с удар от около 20 метра в 89-ата минута, но Наумов улови.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Родриго Енрике (73-Исмаил Иса), Файсел Касми, Леандро Андраде (73-Родриго Вилела), Зе Гомеш (83-Павел Георгиев).