Спортните новини: Днес (0) | Вчера (7)
Спартак (Варна) вкара 5 на Ботев, дръпна с 8 точки на върха
Автор: Стойчо Генов 11:13 / 03.05.2021Коментари (0)1545
©
ФК Спартак 1918 (Варна) разгроми с 5:0 отбора на Ботев (Нови Пазар) в мач от 24-ия кръг на Трета лига - Североизточна група, който се игра във Варна.

По този начин възпитаниците на треньора Васил Петров имат вече актив от 59 точки и увеличиха преднината си пред втория в класирането Черноморец (Балчик). Тимът от Балчик е с 51 точки, но и мач по-малко.

Николай Иванов даде тон за головата фиеста в морската ни столица, откривайки резултата в 43-ата минута. Спартак окончателно уби интригата в началото на второто полувреме, когато вкара нови 3 попадения в рамките само на 3 минути.

Мартин Паскалев (49), Йоан Маринов (51) и Мехмед Сабри (52) се разписаха, за да стане резултатът 4:0. Генади Луго фиксира окончателното 5:0 с гол в 68-ата минута.