Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Впечатляващ обрат за Изабелла Шиникова на "Уимбълдън"
Автор: Стойчо Генов 10:41 / 23.06.2021Коментари (0)450
©
Изабелла Шиникова направи впечатляващ обрат и спечели първия си мач от квалификациите на "Уимбълдън". 220-ата в световната ранглиста българка се наложи с 2:6, 7:6 (5), 6:2 над американката Франческа ди Лоренцо (№155 в света).

Следващата съперничка на Шиникова ще е друга американка - Клеър Лю, която е 120-а в ранглистата.

Третата ни ракета започна неубедително мача и съперничката ѝ взе контрол, като поведе с 5:1 в първия сет, за да го затвори бързо с 6:2.

Втората част също започна с предимство на американката и тя поведе с 2:0 след ранен пробив и задържа аванса си до 4:2. Шиникова обаче върна пробива, изравни, а в в деветия гейм спаси две точки за пробив и осъществи пълен обрат, повеждайки с 5:4. Ди Лоренцо изравни, обаче Шиникова пак излезе напред в резултата и стигна до два поредни сетбола, но не можа да ги реализира. После българката пропусна още една възможност да затвори сета и така се стигна до тайбрек, в който тя се наложи със 7:5 точки.

В третия сет Шиникова спечели четири поредни гейма и поведе с 4:1, за да приключи мача успешно след 2 часа и 22 минути битка на корта.

Николай Михайлов: В България съм повече мразен, обичат ме феновете на Левски
Талант на ПСК "Черно море" носи 4 медала от държавното
5 сребърни и 3 бронзови медала за България от Европейското първенство по карате киокушин във Варна