Националите на Мартин Стоев с трета победа на Балканиадата в Косово

Автор: Стойчо Генов
10:12 / 23.07.2021
1389
Националният отбор на България по волейбол за юноши под 19 години продължава победния си ход на Балканиадата в Прищина (Косово) U20. Тимът на Мартин Стоев надигра Черна гора с 3:1 (21:25, 25:18, 25:15, 25:19) гейма в третия ден на турнира.

След този успех волейболистите ни са лидер във временното класиране с пълен актив от 9 точки.

Единствено в първия гейм младите ни "лъвове“ допуснаха известни колебания в играта си. Съперникът взе превес и не изпусна инициативата докрай, като поведе с 1:0. В следващите три части нашите момчета се стабилизараха и намериха ритъма си на игра. Това веднага се отрази положително. България бе водещият отбор на полето и наложи волята си с разлика, като записа крайния успех след пълен обрат.

Най-резултатен бе Александър Николов с 22 точки (3 аса), с 13 точки приключи Владимир Гърков (2 аса, 1 блокада). 12 точки реализира Венислав Антов (2 блокади).

В четвъртия си мач от турнира националите ни се изправят срещу Турция, днес от 21:30 часа.