Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Баскетболистите биха "Левски", посвещават успеха на Варчев
Автор: Екип Varna24.bg 18:55 / 05.10.2009Коментари (2)732
© Ole-bg.com

Баскетболистите на „Евроинс-Черно море“ победиха „Левски“ с 96:92 във втория си мач от турнира в памет на Петър Майсторов в Ямбол. Възпитаниците на Даниел Димитров сътвориха страхотен обрат в срещата. Столичани водиха играта през първото полувреме. Началните десет минути завършиха с 11 точки аванс за „сините“ - 27:16, а на почивката резултатът бе намален от варненци на 50:45. Тимът от морската столица изнесе много силна трета четвъртина, в която резултатът бе 33:21 в негова полза. С равностойна игра в последните десет минути двата тима приключиха мача, а на таблото бе изписано 96:92.

Най-резултатен за „моряците“ бе Ерик Уеб с 31 точки, Крум Дойчинов добави 18, а Павел Веселовс - 15. За „Левски“ Асен Великов реализира 23 точки, а Доналд Коул се отчете с 22.

„Много лошо започнахме мача. Бях сигурен, че „Левски“ ще скочи здраво предвид загубата си от „Ямбол“ на старта. Коригирахме играта си около 12-13-ата мин. През второто полувреме воювахме за победата. С лекота играхме в нападение. Това искам да ни става като стил“, заяви за „Народно дело“ треньорът на варненци Даниел Димитров. Той призна, че отборът посвещава успеха на зам.-председателя на клуба Симеон Варчев.

В първия си мач от надпреварата варненци бяха победени с 97:96 от „Спартак“ (Плевен) след продължения. В тази среща Симеон Ценов вкара 25 точки за варненци. „Сините“ пък паднаха и в първия си мач – с 83:92 от домакина „Ямбол“.

Утре „Черно море“ играе с тима на Иван Чолаков, след което се прибира във Варна.

Източник: Александър Дечев, Народно дело