Спортните новини: Днес (1) | Вчера (7)
Марица спечели международния турнир във Варна
Автор: Стойчо Генов 12:19 / 03.10.2021Коментари (0)508
©
Марица (Пловдив) спечели международния волейболен турнир във Варна, който се проведе в зала Спортпалас. Жълто-сините изиграха вчера два мача срещу румънския Меджидия (Меджидия) и варненския Перун (Варна), които бяха спечелени с 3:0.

Шампионките победиха румънския Меджидия с 3:0 (25:20, 25:22, 25:21) гейма. Най-резултатна за маричанки в двубоя стана Силвана Чаушева с 24 точки, а 11 добави Добрина Христоскова. За румънките Романа Рус и Йоана Баку завършиха с по 10 точки.

Срещу Перун Марица също победи с 3:0 (25:16, 25:10, 25:8) гейма. Най-резултатна стана Златина Друмева с 19 точки, Добрина Христоскова добави 14 точки. За варненския тим Дарина Киндова със 7 точки завърши с най-много точки.

Така шампионките спечелиха турнира с три победи от три мача и само един загубен гейм. В първия си мач пловдивчанки победиха с 3:1 ДКС Варна (Варна).

Тази сутринта се проведе официалното награждаване на турнира. Жълто-сините участваха на трето състезание по време на подготовката. Преди това момичетата на Борислав Крачанов взеха участие на турнири в Турция и Украйна.