Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Спартак (Варна) разгроми Марица, отново е на върха в класирането
Автор: Стойчо Генов 17:15 / 04.03.2022Коментари (0)1058
©
Отборът на Спартак (Варна) изигра силен мач и отново се върна на върха в класирането на Втора лига. "Соколите" удариха Марица (Пловдив) с 3:0 в двубой от 25-ия кръг, който се игра във Варна.

Мехмед Сабри (43), Янчо Андреев (73) и Георги Чукалов (75)  бяха точни за домакините, а близо половин час пловдивчани играха с човек по-малко заради директен червен картон на защитника Йордан Пейчинов.

Така Спартак вече е лидер в класирането с 49 точки и мач по-малко.

Спартак откри резултата минута преди почивката. Архан Исуф подаде силно по земя към Мехмед Сабри отляво в наказателното поле. Нападателят успя да овладее и даже си намери добра позиция за стрелба. Последва силен шут с левия крак в далечния ъгъл на вратата, пазена от Илия Николов - 1:0.

В 63-ата минута Иван Колев изведе почти от центъра Даниел Начев сам срещу вратаря на гостите. Дългокосият футболист на Спартак бе настигнат от Йордан Пейчинов, който го фаулира в гръб. Главният съдия Благой Манов не се поколеба и изгони защитника на Марица.

Десет минути по-късно варненци решиха мача с втори гол. Това стана след балонно центриране от фаул на Велислав Боев, при което бранителят на Марица Ангел Грънчов опита да избие с глава, но се размина с топката. Тя отиде при капитана Янчо Андреев, който с шут от въздуха опъна мрежата за 2:0.

В 75-ата минута Сабри проби отдясно и намери Георги Чукалов. Бившият футболист на Локо (Пд) се справи с Мартин Газиев и с шутира ниско по земя в долния десен ъгъл за 3:0.

Спартак (Вн): Станислав Нисторов, Велислав Боев, Ибрям Ибрахим, Архан Исуф, Петър Патев, Цветан Илиев, Янчо Андреев, Даниел Начев (66- Любомиров), Георги Бабалиев (57- Георги Чукалов), Иван Колев (66- Николай Иванов), Мехмед Сабри.

МарицаИлия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Мартин Лазов (68- Ангел Грънчов), Илиян Йорданов, Александър Праматаров (68- Милен Танчев), Янко Ангелов, Веселин Марчев (46- Станислав Маламов), Петър Атанасов, Мариян Тонев, Валери Домовчийски.