Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Кузманов даде само 3 гейма на германец, вече е на четвъртфинал в Португалия
Автор: Екип Varna24.bg 08:55 / 07.04.2022Коментари (0)423
©
Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45 730 евро.

Пловдивчанинът е поставен под номер 8 в основната схема и победи с 6-2, 6-1 германския квалификант Лукас Герх, който е 386-и в света. Срещата продължи 88 минути.

Мико не допусна пробив в двубоя, като отрази всичките 8 възможности за брейк на съперника. Той поведе с 4:1 гейма по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част дръпна с 5:0 и това се оказа решаващо. С победата Кузманов заработи 16 точки за световната ранглиста, в която заема 208-ото място.

Припомняме, че в предишния кръг Мико елиминира Александър Лазаров в българското дерби от турнира. Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" се наложи със 7-6(5), 0-6, 6-2.

На четвъртфиналите Димитър Кузманов ще играе срещу втория в схемата Зденек Коларж (Чехия), №150 в класацията на АТП. Двамата са се срещали три пъти, всичките през миналия сезон, като Кузманов води с 2:1, но 25-годишният Коларж спечели последната им мач със 7:5, 6:2 в Баня Лука.