16 варненски геймъри си оспорваха титлата от последното европейско първенство по футбол в турнир на Playstation 2. Те играха на FIFA 10 в „Студио 21“, като всеки един от участниците си изтегли държава от шампионата в Австрия и Швейцария. Според регламента, мачовете бяха от две полувремена по четири минути, като всеки от играчите имаше по една минута, за да си направи състава.
След като преминаха през предварителните групи, четвъртфиналите и полуфиналите, до мача за първото място стигнаха Ангел Георгиев с Ейре и Александър Георгиев с Швеция. Първият сп
ечели с 2:0 и стана победител №1 в турнира. Той получи събрания от входните такси награден фонд и купа, а на всички участници бяха подарени дискове на „Тутурутка“, чиито членове Иван Чешмеджиев и Венци Куцаров са и организатори на надпреварата. На полуфиналите Александър победи своя брат Борислав Георгиев, а шампионът се справи с Илиян Стоилов-Уили.
Следващото издание на турнира ще бъде около 20 януари, като тогава участниците ще се съревновават с клубни отбори във формат Шампионска лига. Третото издание пък ще бъде с тимовете от световното първенство в ЮАР.