Кузманов разгроми силен съперник в Познан, вече е на четвъртфинал
Автор: Екип Varna24.bg 17:01 / 02.06.2022Коментари (0)386
©
Рекордьорът на България по победи за купа "Дейвис" Димитър Кузманов - Мико се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Познан (Полша), който е с награден фонд 67 960 евро.

Пловдивчанинът победи с 6-2, 6-1 №151 в света и №7 в основната схема Уго Грение от Франция. Срещата започна вчера, но бе прекъсната заради лошо време при резултат 2:1 за Мико в първия сет.

Днес националът ни тотално доминираше и спечели 10 срещу само 2 загубени гейма. Състезателят на ТК Локомотив Пловдив елиминира в първия кръг Олексий Крутих от Украйна.

С успеха си Димитър Кузманов заработи 18 точки за световната ранглиста. Следващият му съперник ще е поставеният под №4 в схемата представител на Тайван Чун Шин Цън. Кузманов е 198-и в световната ранглиста в момента, докато Цън е №109.