Трилър по Хичкок: Левски се сбогува с Европа след изпълнение на дузпи
Автор: Цвети Христова 09:26 / 12.08.2022Коментари (4)712
Левски напусна турнира Лигата на конференциите след загуба от малтийския Хамрун Спартанс с общ резултат от 2:5 след изпълнение на дузпи, предаде репортер на Sofia24.bg. При дузпите Цунами и Филип Кръстев пропуснаха за столичани.

Станимир Стоилов направи една принудителна промяна в състава си. Георги Миланов се разболя в часовете преди мача и отпадна от групата.  Андриан Краев замени Миланов в халфовата линия на "сините". Преди началото на мача, мажоритарният собственик на Левски – Наско Сираков, награди легендата на "сините“ Божидар Искренов за неговия 60-годишен юбилей.

Левски започна много добре срещата и още във втората минута направи сериозен пропуск. Уелтън проби отбранана на тостите, стигна до границата на вратарското поле и пусна пас за Роналдо, който обаче се размина с топката. В осмата минута дойде и първият удар по посока вратата на Николай Михайлов.

Игор Недялкович стреля от движение с левия крак, но в аут. В 20-ата минута Уелтън шутира право в ръцете на вратаря. Две минути по-късно Уелтън отново стреля, но вратарят на Хамрун отново се намеси квалитетно.

В 35-ата минута Цунами стреля силн с глава, но Бонело изби, а след това топката срещна напречната греда.близкия ъгъл, но отново Бонело отрази. В края на полувремето столичани се опитаха да стреснат малтийците със заря. Над информационното табло на сектор "Г" загърмя, като шоуто продължи около 8 минути.

В добавеното време Филип Кръстев центрира, а Ноа Сонко Сундберг засече топката с глава, но я изпрати в аут. В 78-ата минута Матю Гюламие смълча стадиона, след като откри резултата. В добавеното време на мача Цунами изравни.

В ответната атака гостите вкараха второ попадение. Райън Камензули отново даде аванс на гостите. Така втората среща завърши 1:2 и след победата на Левски в първата среща с 1:0, двата отбора играха продължения. След като не си отбелязаха гол след още половин час игра, спорът в мача-реванш от третия квалификационен кръг на надпреварата, трябваше да бъде решен с изпълнение на дузпи.

Стартови състави:

Левски: Николай Михайлов; Келиан Ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба; Жереми Петрис, Филип Кръстев, Андриан Краев, Цунами; Роналдо, Билал Бари, Уелтън.

Хамрун Спартанс: Бонело; Торе, Емерсон. Биеличич; Корбалан, Пърша, Гюламие, Едер, Камензули; Джони, Неделкович.

Стадион: “Георги Аспарухов", град София.

Съдия: Ищван Ковач (Румъния).