ЦСКА-София е на плейоф, здрав бой в края на мача в Дъблин
Автор: Екип Varna24.bg 10:06 / 12.08.2022Коментари (0)790
© Фейсбук
ЦСКА-София победи като гост ирландския Сейнт Патрикс Атлетик с 2:0 и продължава към плейофния кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите. Припомняме, че в първата среща "армейците" допуснаха поражение на "Васил Левски“ с 0:1. Така "червените" станаха първият български отбор, който продължава напред в европейски клубни турнири, след като е загубил първия си мач у дома. Попаденията реализираха Маурисио Гарсес в 12-ата минута, а Иван Турицов от дузпа в 82-ата оформи крайния резултат. В следващата фаза на надпреварата столичани ще се изправят срещу швейцарския Базел за влизане в групите на третия по сила турнир на УЕФА.

В 12-ата минута Тибо Вион центрира от ъглов удар, а Маурисо Гарсес отблизо с глава  прати топката в мрежата за 1:0. В 79-ата минута българите получиха дузпа, след като Маурисио Гарсес беше задържан от Хари Брокбенк. Иван Турицов реализира от бялата точка за 2:0. В края на мача футболистите на двата отбора стигнаха до физическа саморазправа, при която Брадли Де Нойер от "червените" получи директен червен картон и ще пропусне един или повече от следващите мачове на отбора си в Лига на конференциите.

Стартови състави:

Сейнт Патрикс: 1. Джоузеф Ананг – 12. Хари Брокбанк, 5. Том Гривости, 4. Джоуеф Редмънд, 19. Антони Бреслин – 16. Адам О’Райли, 6. Джейми Ленън – 2. Бари Котър, 8. Крис Форестър, 15. Били Кинг – 9. Оуен Дойл.

Треньор: Тим Кланси

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 2 Юрген Матей, 4. Мено Кох, 5. Брадли де Нойер – 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга – 10. Георги Йомов, 7. Джонатан Лидсет, 27. Маурисио Гарсес– 28. Брайън Морено.

Треньор: Саша Илич