Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Левски спечели дербито, червен картон и отменен гол за "червените"
Автор: Цвети Христова 20:06 / 18.09.2022Коментари (0)784
© Sofia24.bg
Левски победи ЦСКА-София с 2:0 на стадион "Васил Левски" в дербито от 11-ия кръг на efbet Лига. В последното дерби на финала за Купата на България през месец май “сините" спечелиха с 1:0. Днес на трибуните 22 000 зрители наблюдаваха срещата. 15 000 фенове подкрепят "сините", докато "червените" са близо 7000. Бойкотът на феновете в Сектор "Г" продължава.

В 10-ата минута Роналдо остана сам срещу Бусато, но не успя да го преодолее.

В 17-ата топката влезе в мрежата на Левки, след като Пламен Андреев си отбеляза автогол. Две минути по-късно попадението бе отменено заради засада на Туфегджич.

В 28-ата минута гредата спаси Левски след шут на Джонатан Линдсет. Роналдо пропусна отново, след като не успя да засече топката на празна врата.

В 62-ата минута играта беше прекъсната, след като привържениците на Левски запалиха димки и факли.

В 69-ата минута Ивелин Попов п

беше фаулиран от Вион на дъгата на наказателното поле. Попов изпълни прекия свободен удар, но Бусато изби в корнер. В 72-ата минута удар на Попов беше блокиран.

В 78-ата минута "сините" поведоха. Бусато излезе, за да пресрещне Илиян Стефанов, а след рикошет на топката в защитник на ЦСКА - Стефанов остана сам на празна врата и прониза съперника и прати топката в мрежата.

В 82-ата минута Уелтън удвои. В края на мача "червените" останаха с човек по-малко на терена, след като Торицов получи червен картон.

Левски - ЦСКА 0:0

Състави:

Левски: 1. Пламен Андреев/ к/, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Нейтън Олдър, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков

Треньор: Станимир Стоилов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей /к/, 4. Мено Кох, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет, 27. Маурисио Гарсес, 11. Лазар Туфегджич, 30. Дауда Бамба

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Дюкенс Назон, 28. Браян Морено, 8. Станислав Шопов, 3. Жеферсон, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович

Треньор: Саша Илич

Съдия: Драгомир Драганов