Спортните новини: Днес (2) | Вчера (7)
Три българчета се класираха за четвъртфиналите на турнир в академията на Рафаел Надал
Автор: Екип Varna24.bg 15:15 / 24.11.2022Коментари (0)604
© БФТ
Бруно Дженев и Стелиян Даракев при момчетата и Изабела Жечева при момичетата се класираха за четвъртфиналите на тенис турнира до 10 години, който се провежда в "Рафа Надал Академи" в испанския град Майорка.

При момчетата Бруно Дженев победи с 6:1, 6:1 Илари Хаависто от Финландия. Стелиян Даракев пък загуби само четири гейма в първите си два мача.

При момичетата Изабелла Жечева също е четвърфиналистка.

Междувременно Рая Петкова записа победа за разпределение на местата от 9 до 16. Българката се наложи с 6:2, 6:1 над Матилде Поза от Швейцария.

България е представена от Изабела Жечева, Рая Петкова, Бруно Дженев и Стелиян Даракев. Треньор на родните таланти е Таня Сократова.

Участието на българските тенисисти на турнирите е осигурено от Българска федерация по тенис със съдействието на Министерството на младежта и спорта по програмата "Тенисът - Спорт за всички".