Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Варненците от "Шоутайм" с четвърта поредна победа в регион Изток на ББЛ А група
Автор: Екип Varna24.bg 14:51 / 27.11.2023Коментари (0)424
©
"Шоутайм"-Варна посрещна "Черноморец Black sharks" в отложен мач от петия кръг на ББЛ А група регион Изток.

Въпреки лошото време, залата на Икономическия университет във Варна бе пълна и публиката бе дошла да гледа първия и втория във временното класиране.

Отсъстващи за "Шоутайм" бяха националът до 19 години Стоян Ганев и дългосрочно контузените Веселин Георгиев, и Димитър Петров.

Мачът започна с един час закъснение, поради лошите метеорологични условия, които забавиха пристигнането на съдиите от Силистра, където бяха на мачове на подрастващи.

След 5 минути игра "Черноморец Black sharks"поведоха с 10:17. Варненци взеха инициативата и до края на първа част направиха серия от 11:0.

Втората част бе изключително равностойна и щеше да завърши с равенство в отбелязаните точки - 22:22, но в последните секунди Анди Франсис увеличи преднината на "Шоутайм" и варненския отбор се оттегли на полувреме при 6 точки предимство - 45:39.

До края на срещата двата отбора показаха изключително равностойна игра.

Малко преди края на мача "Шоутайм" водеха с 12 и мачът изглеждаше приключил, но "Черноморец Black sharks" решиха, че публиката заслужава още шоу и смъкнаха преднината на варненци само до 4 точки 17 секунди преди края. Хладнокръвие в играчите на "Шоутайм" и 3 успешни от 4 наказателни удари им донесе четвърта поредна победа в регион Изток на ББЛ А група.

За победителите, първи triple-double за сезона записа Станислав Цонков - 24 точки, 10 борби и 11 асистенции. Близо до това постижение бе и Красимир Димитров - 19 точки, 11 борби и 7 асистенции. Всички състезатели от стартовата петица на "Шоутайм" завършиха с 10 и повече точки.

От "Черноморец Black sharks" по 22 точки отбелязаха Стоян Милчев и Ростислав Тончев. Първият добави 7 борби, а вторият - 8.

В следващия кръг "Шоутайм" е гост на "Ънстопабъл", а "Черноморец Black sharks" и "Черно Море Викудха" ще оформят черноморско дерби. Мачовете са на 3 декември.

Грандиозно откриване на Олимпийските игри: Парадът на нациите е с лодки по река Сена
Кой се грижи за официалните гости на Олимпийските игри в Париж?
Велинград се превръща в колоездачната столица на България с второто издание на L’Etape Bulgaria by Tour de France