Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Варненците от "Шоутайм" с победа в първия кръг на Купата на ББЛ
Автор: Екип Varna24.bg 15:52 / 22.01.2024Коментари (0)341
©
Отборът на "Шоутайм"-Варна победи "Пловдив Мамбас" в първи кръг от Купата на ББЛ. Мачът се изигра вчера в Димитровград, който бе домакин на всички срещи от този кръг.

Двата състава бяха почти в пълни състави, като за варненци отсъстваха Димитър Петров, остътват по лични причини и старши-треньора на отбора Галин Стоянов, останал във Варна заради ангажименти с детско-юношеската школа.

Срещата започна динамично за "Шоутайм" с висока успеваемост в нападение и интензивна защита. Треньорът на варненци в този мач Николай Николов, успя да завърти целия състав и да поддържа високо темпото на игра за своя отбор. В края на частта "Шоутайм" беше отбелязал два пъти повече точки от своя противник - 32:16.

Втората част не се различаваше от първата и варненци продължиха да трупат преднина. Полувремето дойде при 26 точки преднина за "Шоутайм" - 64:38.

"Пловдив Мамбас" се опитаха да започнат второто полувреме по-агресивно в защита, но силите им стигнаха само за равностойна трета част.

В последната четвъртина "Шоутайм" отново доминираха и оформиха крайния резултат - 122:75.

За "Шоутайм" всички състезатели отбелязаха точки, а седем завършиха с двуцифрен резултат.

Следващите срещи от Купата ще бъдат на 3 и 4 февруари в Пловдив, като "Шоутайм" ще се срещнат с отборът на "3.6.9. Раковски".