Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Черно море със страхотен мач срещу вицешампиона на Украйна
Автор: Георги Куситасев 19:04 / 30.01.2024Коментари (0)559
© chernomorepfc.bg
Черно море завърши 2:2 срещу вицешампиона и настоящ лидер на Украйна Днипро-1 във втората си контрола от лагера в Турция. "Моряците“ вкараха два красиви гола чрез Васил Панайотов и Исмаил Иса, но допуснаха леки попадения, които попречиха на варненци да спечелят двубоя на стадион "Мардан“ в Алания.

Спарингът пропуснаха Едгар Пашеко и Кристо Яначков, които са с травми, а Мазир Сула е болен.

В 12-ата минута Мишаел Алвес спря на гърди центриране от десния фланг и стреля от около границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря на Днипро-1.

В 14-ата минута принудителна смяна в състава на “моряците". Исмаил Иса замени Атанас Илиев, който получи удар в гърба и напусна игра. В 18-ата минута Днипро-1 поведе в резултата след гол на Витиня.

В 30-ата Васил Панайотов изравни със страхотен гол. Халфът засече с воле центриране на Виктор Попов и заби топката в мрежата на украинците за 1:1.

В 52-рата минута Исмаил Иса изведе "моряците“ напред в резултата. Нападателят получи топката по въздух в наказателното поле и от воле прониза стража на Днипро-1 за пълния обрат в мача. В 54-ата минута украинците изравниха след прецизно изпълнение на пряк-свободен удар чрез Едуард Сарапий – 2:2.

В 59-ата Берк Бейхан заменя капитана Даниел Димов.

В 63-ата минута Васил Панайотов опита да прехвърли вратаря на Днипро-1, който бе излязал напред, но топката премина над напречната греда. В 75-ата Уеслен Жуниор, Николай Златев, Мартин Милушев и Мартин Дичев заменят Мишаел Алвес, Алекс Фернандес, Пабло Гарсия и Виктор Попов.

В 84-ата минута Васил Панайотов и Живко Атанасов отстъпиха местата си на Николай Костадинов и Александър Веселински. В 89-ата минута Борис Стойков замени Цветомир Панов.