Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Шампионът "Шумен 61" тръгва към атака на осма титла
Автор: Димитър Щерев 10:17 / 12.04.2024Коментари (0)763
©
Настоящият шампион на България и носител на трофея в турнира за Купата ще атакува осма титла в мъжкия хандбален елит. През уикенда стартира решителната фаза от първенството, а именно полуфиналните плейофни двубои.

По регламент завършилият първи след изиграните двубои от редовния сезон се противопоставя на четвъртия, а отборът на второ място играе срещу третия.

В събота в 15 ч в "Арена Шумен" командата на треньорския тандем Никола Карастоянов – Костадин Семерджиев приема бургаския "Фрегата" в първи ½-финален дуел. По същото време във Велико Търново "Локомотив" (Горна Оряховица) среща ловешкия "Осъм". Идната седмица са вторите срещи. Играе се до две победи от три мача.

Головата разлика на шампиона "Шумен" след приключване на редовния сезон е перфектна – 535:388 – най-резултатното нападение в първенството! Нито един друг отбор няма реализирани над 500 гола. Защитата на шуменци е втора след тази на "Локо".

Първата ти титла отборът печели през 1996 г. Следват трофеи през 2009, 2010, 2011, после отново през 2021, 2022 и 2023 г. В клубната витрина блестят и пет Купи на България, извоювани през 2010, 2012, 2021, 2023  и 2024 г.

Съперникът на "Шумен 61" – "Фрегата", е ликувал с трофей при мъжете в три поредни години – през 2014, 2015 и 2016 г. Носител е на Купа България през 2014 г.

В събота, в 15 ч в зала "Арена Шумен" – преди мача и на полувремето домакинът "Шумен" ще спази традицията и ще зарадва щастливци от публиката с бутикови сувенири с логото на клуба, разиграни в томбола.

Варненски треньор се радва: Нямаме нито една загуба