Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Юноша донесе победата на “Черно море"
Автор: Екип Varna24.bg 20:43 / 14.05.2012Коментари (0)1218
©
Без 7 основни футболисти и с група, попълнена основно от юноши, “Черно море" записа трудна победа с 2:1 срещу изпадащия тим на “Видима-Раковски". Мачът бе последен от 29-ия кръг на А група и бе на практика протоколна за домакините, които ще завършат на 8-о място. Многото кадрови проблеми в състава на “моряците" принудиха Стефан Генов да пусне много странна формация. Това сложи отпечатък върху играта, която до почивката беше накъсана, нервна и с твърде малко футболни достойнства.
Гостите дори успяха да открият, след като се възползваха от грешка в отбраната на Ивелин Янев, а Георги Иванов, получил удобна топка в пеналта, простреля младия вратар Пламен Колев за 0:1.
Домакините изравниха минута преди почивката, когато капитанът Георги Илиев открадна топка, напредна и подаде на Румен Николов, който отблизо успя да вкара.
През второто полувреме на моменти домакините изнервиха публиката с твърде много технически брак, но въпреки това бяха по-активният отбор. Вратарят на гостите Василев отрази 2 удара на Георги Илиев, а страхотен шут на Камазола мина на сантиметри от горната греда.
Победното попадение за “Черно море" вкара дебютантът Атанас Илиев. 17-годишният младок влезе на смяна и малко по-късно се възползва от хубав пас на Румен Николов, оплитайки кълбото в мрежата с техничен шут.
Гостите можеха да стигнат до равенство, когато в 83-тата минута пак Георги Иванов отправи бомбен шут, но влезлият на смяна вратар Георги Китанов (младежки национал) парира с атрактивен плонж.
“Черно море" игра в състав Пл. Колев (83-Китанов), Андреев, Ж. Атанасов, Александров, Г. Илиев, Попов, Николов, Д. Атанасов (76-Митев), Капитанов (57-Ат. Илиев), Камазола, Янев.