Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Млади моряци отнесоха Левски в баскетфиналите
Автор: Екип Varna24.bg 22:45 / 05.06.2012Коментари (0)421
© bgbasket.com
Домакинът на финалите за юноши до 18 години Евроинс Черно море записа убедителна победа над Левски в първия си мач от група А на предварителната фаза. Варненци започнаха мача малко неуверено, но още през втората част успяха да се откъснат напред и да изведат мача до победа с 89-68 в своя полза. Утре те ще срещнат Балкан в дерби от групата, а Левски ще има за съперник Берое.

През първите минути на срещата възпитаниците на Явор Аспарухов бяха по-добри и реализираха няколко атаки, за да поведат с цели 10 точки. Много бързо обаче "моряците" успяха да се съвземат и да започнат да топят разликата. Три минути преди края на частта те изравниха при 15-15, след което поведоха с 6 точки до края й – 27-21. Равностойна игра през първите 6 минути на втората десетка запази разликата малка, но непосредствено преди почивката серия от 15-2 за домакините направи резултата 49-34.

Варненци продължиха да увеличават аванса си и веднага след подновяването на играта, а скоро те вече бяха с повече от 20 точки напред. Те надиграваха съперника и нямаха никакви проблеми да поддържат тази комфортна преднина през цялата трета част, след която таблото показваше 74-49. През последните 10 минути мачът просто се доиграваше, като победителят вече беше ясен. Темпото спадна доста, а отборите просто оформиха крайния резултат.

Николай Стоянов записа дабъл дабъл от 26 точки и 11 борби за победителите. Денислав Вутев се включи с 19 точки и 6 борби, а 17 вкара Антон Диков.

За Левски Деян Карамфилов се отличи с 18 точки, 7 откраднати топки и 6 асистенции, Георги Кръстев вкара 12 точки, а с 11 се отчете Камен Атанасов.

Източник: bgbasket.com

Григор Димитров написа нова глава в кариерата си с първи 1/4-финал на "Ролан Гарос"
Григор Димитров пред "Фокус": Можеха по-рано да ни преместят, само нашите два мача не бяха изиграни