Спартак Вн с нова чиста победа

20:22 / 29.09.2012
1623
Спартак Варна победи с 2:0 Раковски в среща от 6-ия кръг на "Б" група и се изкачи отново на върха във втория ешелон поне за 24 часа. Соколите изпревариха с точка съименниците си от Плевен, които утре гостуват на аутсайдера Сливен. Възпитаниците на Иван Найденов направиха поредния си добър мач през този сезон, напълно надиграха съперника и заслужено стигнаха до 3 точки.

Първата по-любопитна ситуация бе в 12-ата минута, когато Беадир Беадиров бе изведен отдясно и с остро центриране на далечната греда намери Янаки Смирнов, чийто удар срещна мрежата, но от външната страна. След това положение последваха спокойни минути. Мачът стана по-интересен едва в 31-ата, когато Спартак откри резултата. В прегръдките на съотборниците си се оказа най-добрия на терена - Беадиров. След центриране от корнер и последвало разбъркване, крилото отправи удар по земя извън наказателното поле, който мина под плонжа на вратаря Стефан Стойчев. Малко по-късно гостите от Раковски създадоха първото и едно от малкото положения за гол, които имаха. Капитанът Емил Петков от фаул нацели страничната греда. В 40-ата минута варненци бяха близо до удвояване на резултата, след пробив на Мартин Димов и последвало центриране, но Беадиров стреля в аут.

Първите минути на втората част отново бяха за соколите. Те натиснаха съперника и стигнаха до второ попадение, което реши изхода на срещата. Беадиров бе съборен в наказателното поле, а Боян Илиев реализира технично отсъдената дузпа. До края футболистите на Спартак тотално доминираха, но направиха куп пропуски, които ги лишиха от още по-изразителна победа.

Спартак Варна - Раковски 2:0

Спартак: 1. Славов, 17. Георгиев, 15. Илиев, 16. М. Димов, 5. Маринов, 13. Боев (74 - 55. Ст. Иванов), 22. Беадиров, 23. Желязков, 18. Мехмед, 27. Станчев (58 - 7. Филипов), 33. Смирнов (83 - 8. Димитров)

Раковски: 1. Стойчев, 15. Енчев, 16. В. Стефанов, 4. Аргиров, 6. Димов, 13. Казаков (46 - 2. Телкийски), 14. Чипчев, 23. Генчев (64 - 18. Аврамов), 9. Павлов (86 - 17. Цветков), 10. Стоянов, 11. Петков

Източник: arenavarna.com