Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Черно море и Черноморец не излъчиха победител в морското дерби
Автор: Екип Varna24.bg 19:08 / 30.09.2012Коментари (11)1142
© Bulphoto
Отборите на Черно море и Черноморец Бургас не излъчиха победител в морското дерби на България. В двубой от 7-ия кръг двата тима завършиха 1:1 на стадион "Тича" в Бургас.

След като проспаха първото полувреме двата тима изиграха по достойни за зрителя 45 минути. "Акулите" започнаха по-добре срещата и само след 5 минути играха можеха да поведат, но стража на "моряците" Китанов успя да избие удар на Исуф Уатара. В 53-ата минута бургазлии получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Уатара. Зад топката застана Николов, който не сбърка - 0:1.

След гола на гостите страстите на терена се нагорещиха и в 58-ата минута Гаел не сдържа нервите и удари без топка Камазола, а рефера  безкомпромисно му показа червен картон.

"Моряците" с човек повече на терена се мобилизираха и натиснаха своя съперник, което и даде резултат 10 минути преди края, когато капитанът Георги Илиев бе изпуснат от бранителите и направи резултата 1:1. В 86-ата минута резервата Атанас Илиев можеше да донесе 3 точки на Черно море, но ударът му с глава излезе встрани от вратата.

След това равенство Черноморец и Черно море имат равен брои точки, по 6, като "акулите" са 12-ти заради по-добрата си голова разлика, а "моряците" са 13-ти във временното класиране.