Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
3 отличия за Боксов клуб "Черно море" на Купа България при юношите
Автор: Екип Varna24.bg 13:12 / 22.10.2012Коментари (0)354
С 3 медала се завърнаха младите надежди на варненския Боксов клуб "Черно море" от турнира за Купата на България за подрастващи в Ямбол. Със среброто в кат. до 52кг. остана европейския вицешампион Душко Благовестов, който на финала преклони глава само с една тоачка разлика (10:11) пред Илиян Марков от БК "Сторм". В кат. до 80 кг. Иван Пламенов също остана в подножието на върха, като в спора за златото загуби от европейския шампион Благой Найденов от "Славия".

При 57-килограмовите пък Илкгюн Хакан остана 3-ти, а в същата категория Йордан Руменов записа победа на старта, но на 1/4 финала загуби от бъдещия шампион Илиян Колев от "Мизия".

Наставника на "моряците" Димчо Савов не остана много доволен от представянето на отбора в Ямбол, като отдаде това и на лошия късмет при жребия, който са имали голяма част от неговите възпитаници. Стоян Ивайлов (60), Миролюб Янков (63) и Петър Чавдаров (66) също имаха участта да се срещнат с фаворитите в категорията преди полуфиналите, като съперниците и на тримата впоследствие станаха шампиони.

Емблемата наславния варненски клуб в зала "Диана" в Ямбол защитаваха още Георги Стефанов (66) и Мариян Савов в категория до 86кг.

Димчо Савов сподели още, че за пореден път съдийството не е било на необходимото ниво. "Моряците" останаха 6-ти в крайното класиране, а на 1-во място е тима на "Априлец" (Бояджик).

Следващата проява, в която ще участва отбора на "Черно море" е турнира за Купата на България при децата, който ще се проведе в Добрич от 31 октомври до 4 ноември.