Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черно море се забавлява на терена за 7:0 срещу Видима
Автор: Екип Varna24.bg 16:08 / 29.02.2008Коментари (0)673
©
Черно море записа разгромна победа в последния си мач от есенния полусезон на "А" група. Варненци разпиляха със 7:0 Видима-Раковски пред около 2000 зрители на стадион "Тича". Интересното бе, че старши треньорът на домакините Никола Спасов за първи път гласува доверие на юношеския нападател на тима Тодор Колев, който направи много силен мач и дори вкара гол.

Головата фиеста за домакините започна още в четвъртата минута, когато най-добрият в срещата Александър Александров-Кривия намери Мирослав Манолов, който се възползва от грешка на вратаря Абди Абдиков и отбеляза за 1:0. Малко по-късно стражът на гостите, който през лятото бе на проби в Черно море, бе заменен. В 18-ата минута Даниел Георгиев удвои резултата след удар от границата на наказателното поле, при който топката се удари в крак на друг футболист и смени посоката си, с което излъга и вратаря. Само десет минути по-късно Кривия направи резултата класчески от пряк свободен удар. Две минути прези почивката Даниел Георгиев вкара втория си гол в мача за 4:0. Той обаче ме заменен заради травма на полувремето от Мишо Лазаров.
През втората част "моряците" продължиха да са пълни господари на терена, а Кривия продължи с уникалните си изпълнения. В 55-ата минута той изведе перфектно Георги Андонов, който бе спънат в наказателното поле на гостите и Ахмед Ахмед по
©
сочи бялата точка. Сашо Александров сам вкара отсъдената дузпа за 5:0. 20 минути по-късно съдията отсъди втори 11-метров наказателен удар, този път за фаул срещу резервата Маркош да Силва. След бурните скандирания на публиката Сашо Александров предостави топката на младока Тодор Колев, който не сгреши и направи 6:0, взривявайки трибуните. В последната минута Николай Домакинов с глава оформи разгромния резултат 7:0. Варненци можеха да направят резултата и двуцифрен, но Манолов, Даниел Георгиев, Андонов, Владко Костадинов и други направиха пропуски. На няколко пъти по време на срещата публиката скандираше и името на наставника Никола Спасов.

Черно море - Вихрен 7:0
Черно море: Кр. Колев, Периш, Домакинов, Ал. Александров, Стоянов, Андре, Д. Георгиев (46 Лазаров), Александров-Кривия, Т. Колев (84 Вл. Костадинов), Манолов, Андонов (Да Силва)
Видима: Абдиков (15 Хр. Иванов), Тодоров (46 Гайдаров), Лахчев, Христов, Блажев, Петров, Драгнев, Г. Иванов (88 Борисов), Мекиков, Дичев, Зеленков
Голмайстори: Манолов (4), Д. Георгиев (18, 43), Александров-Кривия (28, 55 д), Т. Колев (76 д), Домакинов (90)
Жълти картони: Стоянов, Андре, Т. Колев; Лахчев, Драгнев, Г. Иванов, Борисов
Съдия: Ахмед Ахмед