Миро Манолов носи победа с 1:0 на Черно море над Пирин
Автор: Екип Varna24.bg 18:38 / 01.03.2008Коментари (0)1255
© Михаил Дечев
Черно море стартира с победа пролетния полусезон на футболноти ни първенство, след като днес надигра Пирин (Благоевград) с 1:0 пред около 3000 зрители на своя стадион „Тича". Единственият гол в срещата падна в 77-ата минута, а негов автор бе Мирослав Манолов.

Като цяло мачът бе доста слаб, положенията бяха само пред вратата на гостите, но не бяха сериозни. Във втората минута защитникът на домакините Сашо Александров прати с глава топката в аут след центриране
от ф
аул. В средата на полувремето варненци създадоха добро положение след заучено изпълнение на пряк свободен удар, но шутът на Миро Манолов би в ръцете на Чавдаров. В 26-ата минута пък Александър Александров-Алекс плонжира за удар с глава, но Чавдаров отново бе на мястото си.

Второто полувреме бе още по-скучно, но като цяло превесът бе на страната на домакините. Наставникът Никола Спасов замени заради контузия Периш с Тодор Колев и младокът раздвижи атаката на „моряците". Преди това на смяна влезе Масена Моке, а в 72-ата минута влезе и Станислав Стоянов, който замени Рикардо Андре. Това се оказа добър ход от страна на Никола Спасов. В 77-ата минута Станислав Стоянов овладя много добре една топка на десния фланг и от движение, без подготовка, я „сложи" на главата на Миро Манолов, който от няколко метра матира с глава Николай Чавдаров за крайното 1:0.

На 12 март този мач ще се играе отново, тъй като двата тима се падснаха един срещу друг на четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Черно море - Пирин            1:0

Черно море: Кр. Колев, Бачев, Периш (58 Т. Колев), Ал. Александров, Николай Домакинов, Андре (72 Стоянов), Джоров, Д. Георгиев, Алекс, Да Силва (52 Моке), Манолов

Пирин: Чавдаров, Бодуров, Коемджиев, Стоев (63 Попев), Лизов, Дяков, Паланков (83 Хазуров), Николов, Витанов (60 Мартинес), Пиетробон, Метушев

Голмайстор: Мирослав Манолов (77)

Жълт картон: Чавдаров

Съдия: Асен Николов